Наші контакти:

Унікальні властивості озонотерапії

Унікальні властивості озонотерапії

Feb 23, 16
адміністратор
, ,
no comments

Лікувальний озон. Газ, який захищає нас від сонця, може бути і ліками.

Говорять, що керувати країною протягом останніх декількох років і зберігати бадьорий вигляд кубинському лідеру Фіделю Кастро допомагає озонотерапія. Не кожен знає про даний метод лікування, однак спеціалісти запевняють, що озонотерапія – це медицина ХХІ століття.  Останнім часом в світі все більше набуває популярності новий метод оздоровлення організму і лікування системних та інфекційних захворювань – озонотерапія.

Озонотерапія – це оздоровлення за допомогою озону, природнього газу, що утворюється з кисню після грози. З нього складається той самий озоновий шар, який захищає нас від «злого» ультрафіолету. Власне сам озон ні від чого не захищає, однак енергія жорсткого ультрафіолетового випромінювання, яке могло би вбити все живе на Землі, частково витрачається на боротьбу з молекулами атмосферного кисню.  Якщо кисень активно перешкоджає атакам ультрафіолету, то і озону багато. Якщо шару озону мало, значить ультрафіолет бере верх. Причини і закономірності цих коливань поки ніхто пояснити не може. Ось чому вчені слідкують за баталіями в повітрі і так часто виникають занепокоєння з приводу «озонових дір».

«Мікродоза свіжості»

Але цим загадки озону не вичерпуються. Його здатність вбивати мікроби зауважили ще в минулому столітті – військові лікарі Першої світової війни застосовували газ для знезараження ран. Пізніше виявилося, що смертельним озон є і для вірусів. Озонування в наш час все більше застосовується для обробки питної води і поступово витісняє хлорування, що є більш шкідливим.

Будь які ліки в великих дозах – отрута, а в потрібних – спасіння. Так і з озоном: дози, які застосовуються в медичній практиці, дуже малі. Доведено, що в цих маленьких концентраціях озон не шкодить живим клітинам, як це роблять вільні радикали кисню, але і сам є антиоксидантом, тобто антиокисником.

На початку 80-х років в Німеччині, Австрії, Італії, США і на Кубі озонотерапія стала одним з головних безмедикаментозних методів при лікуванні багатьох захворювань. В чому її суть? Сучасні люди, особливо мешканці великих міст, живуть в умовах гіпоксії: в них знижена циркуляція крові, відповідно – менше кисню потрапляє в клітини. Тому обмін речовин в клітині порушується. Ряд продуктів, які в нормі повинні окислюватися до води і вуглекислого газу, не доходить до цього стану і не можуть виводитись з організму. Звідси запалення, погане самопочуття. Озон ж володіє універсальним ефектом, діючи як каталізатор. В його присутності доставка і засвоєння кисню значно збільшуються.

Відкриття озону як хімічного елементу відбулося наприкінці ХІІІ століття. В 1785 р. нідерландський фізик  Ван Марум, проводячи досліди з електрикою, звернув увагу на запах при утворенні іскор в електричній машині та на окислювальні властивості повітря після пропускання через нього електричних іскор. А у 1840 р. Шейнбейн пов’язав зміну властивостей кисню, який виділяється при електролізі води та при пропусканні електричних іскор через кисень, з утворенням особливого газу, який і назвав озоном (що в перекладі з грецької означає «пахну»). Дещо пізніше Де ля Рів і Моріньяк довели, що озон є видозміною кисню.

Озонотерапія – відомий понад 100 років на Заході метод безмедикаментозної терапії. В теперішній час озонотерапія застосовується в системі лікувально-профілактичних закладів і України. Вона відрізняється широким спектром неспецифічної дії при багатьох поширених захворюваннях, таких як:

 • Атеросклероз
 • Ішемічна хвороба серця
 • Гіпертонічна хвороба
 • Захворювання органів дихання
 • Травлення
 • Шкірно-венеричні
 • Хірургічні
 • Акушерсько-гінекологічні
 • Неврологічні патології
 • Інфекційні захворювання та багато інших.

Антибіотики проти озону

Проте, озонотерапія була забута медиками майже на 2 десятиліття підряд. Винуватцями цього стали антибіотики, які багато років рахувалися ледь не панацеєю в боротьбі з різноманітними інфекціями. Про озонотерапію згадали лише тоді, коли побічні явища від антибіотиків стали загрозливими, і на сьогоднішній день ми маємо неймовірну кількість алергій, запальних процесів, дисбактеріозів і т.п. До того ж стало зрозуміло, що антибіотики не спроможні повною мірою вирішити проблему гнійно-септичних захворювань.

І ось в середині 70-х почались дослідження в області озонотерапії. Зацікавленість до неї зростала по мірі накопичення даних про біологічну дію озону на організм і появи різних повідомлень з різних клінік світу про успішне використання озону при лікуванні цілого ряду захворювань.

Виявилося, що озон – джерело цілющих властивостей. Під його впливом еритроцити (червоні кров’яні тільця), які відповідають за доступ кисню в органи, в 10 разів краще живлять тканини. Застосування озонотерапії знижує рівень цукру, відновлює імунітет, виводить токсини, забезпечує боротьбу  з системним атеросклерозом, корекцію порушень іннервації. Озон вбиває практично всі мікроби: бактерії, віруси, грибки, найпростіші. Цей газ також володіє протизапальною, обезболюючою, фібринолітичною  дією, перешкоджає утворенню спайок. Основна перевага озону в тому, що він, вбиваючи інфекцію, на відміну від антибіотиків, не пошкоджує здорові тканини.

150 недугів

На сьогоднішній день озон застосовують в терапії, неврології, ендокринології, урології, гінекології, косметології та дерматології. Озон моментально знімає свербіж, подразнення, нагноєння, очищає і дезінфікує рани, повертає стан шкіри в норму. Озонотерапією лікують понад 150 захворювань, серед яких: алергія, мігрень, діабет, ішемічна хвороба, гепатит, герпес. Дослідження дозволили застосувати озон як засіб, що знищує віруси, бактерії, грибки та іншу патогенну флору. Проникаючи крізь мембрани клітин, озон здатний знищувати шкідливі мікроорганізми, не пошкоджуючи саму клітину, як це робить більшість сильнодіючих ліків. При виразковій хворобі замість антибіотиків і протимікробних синтетичних препаратів пацієнти п’ють озоновану воду. Виразка загоюється в двічі швидше, а рубець стає м’яким і не деформує стінку шлунка. Одним з найбільш актуальних напрямків сучасної озонотерапії – проведення профілактичних курсів, покращуючи стан імунної системи. Це особливо важливо на порозі епідемії грипу, що насувається. При порівнянні озону з популярними стимуляторами імунітету виявилося, що застосування 2-3 ложок озонованої олії або капсул прирівнюється до використання  дороговартісних імпортних імуностимуляторів.

Безпека

Озон підходить практично кожному – список протипоказань дуже незначний. Численні клінічні спостереження свідчать про те, що побічні ефекти від застосування озонокисневої суміші – рідкісні явища і пов’язані, в основному, з неправильним введенням озону. Згідно з статистикою, кількість ускладнень серед пацієнтів, котрі лікуються озоном, складає 7 випадків на 1 млн. Список протипоказань для озонотерапії весь час зменшується. Ще 10 років тому до одного з протипоказань відносилась вагітність. На сьогодні, внутрішньовенне введення озонованого фізрозчину з успіхом застосовується для різних патологій вагітності та загрозі недоношенності.  На сьогоднішній день протипоказаннями для озонотерапії є: тривалі кровотечі, гемофілія, гострий геморрагічний інсульт, алергічна реакція на запах озону.

Медики впевнені, що озонотерапія має дуже гарні перспективи, і що цей метод в недалекому майбутньому займе своє законне місце в арсеналі медичних досягнень.

Як це відбувається?

В медичних центрах озон, як і в природі, отримують з кисню за допомогою електричного розряду, в спеціальних приладах – озонаторах. У виробленій озонаторами суміші частка озону низька і строго обмежена. Але навіть в цих кількостях озон проявляє свою цілющу дію. Медсестра бере з вени пацієнта 100 мл крові в стерильний контейнер. З приладу, що переробляє медичний кисень, додає в нього порцію лікувального газу, перемішує і вертає кров «власникові». А далі озон «працює» сам. Це системне застосування, один з найбільш поширених методів. Широко застосовують і інші форми:

 • Озонована вода (для внутрішнього застосування, полоскання і зрошування)
 • Озонований фізрозчин (для внутрішнього введення)
 • Оброблена озоном рослинна олія (для внутрішнього та зовнішнього застосування)

Ні «апельсиновій кірці»!

Проте інший метод – місцевий вплив озону – значно популярніший. Його основні пропагандисти і прихильники – прекрасна половина людства, котра прагне ідеальної краси.

Озонотерапію не випадково називають «таємною зброєю косметичних салонів Італії». Масаж з озонованою олією, введення озоно-кисневої суміші підшкірно і всередину шкіри зменшує «гусячі лапки», забирає мімічні зморшки, покращує колір обличчя. При косметичному впливі на тіло, ефект озону – безопераційна корекція фігури.

Озонотерапія – це засіб боротьби з целюлітом. Не дивлячись на багатофакторність появи целюліту, визначним процесом є порушення мікроциркуляції. Завдяки своїм властивостям покращувати мікроциркуляцію, озон, збільшуючи пластичність еритроцитів (за рахунок чого вони здатні проникати в дрібніші капіляри), стимулює виробництво дифосфогліцерату. Ця речовина відповідальна за звільнення кисню в тканинах. В результаті відбувається покращення мікроциркуляції.

Озон вводять в підшкірну жирову клітковину, і жирові клітини просто руйнуються і виходять. Це набагато швидше, ніж, наприклад, електроліполіз, оскільки результат відчувається вже на третій процедурі. Особливістю впливу озону є покращення дихання і еластичності шкіри разом з безпосереднім лікувальним ефектом. Шкіра не обвисає так, як це зазвичай відбувається після звичайних маніпуляцій, навпаки, виникає ефект підтяжки.

Після закінчення курсу зникає ефект «апельсинової шкірки», шкіра набуває ніжно-рожевого відтінку, стає більш гладкою і еластичною, а жирова тканина під нею – щільнішою і компактнішою. Ефект залишається стійким при умові проведення курсів лікування 2-3 рази в рік. Окрім того, зони, уражені целюлітом, які погано зменшуються в об’ємі при проведенні гіпокалорійних дієт, після процедур починають зменшуватися, як і інші здорові жирові шари. Таким чином, озонотерапія ефектом подібна до процедури хірургічної ліпосакції, але на відміну від останньої, атравматична, практично безболісна, проводиться в амбулаторних умовах, не потребує періоду відновлення, має мінімум протипоказань. Однак не слід забувати і про фізичні вправи, правильне харчування, а також комплексний підхід до лікування.

запишіться на консультацію до спеціаліста чи отримайте додаткову інформацію за тел. +380630166130

leave A Comment

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *