Наші контакти:

Історія озонотерапії

Що таке Озон? Історія виникнення

  Лікувальні властивості озону були зауважені ще нашими предками: всі знали, як корисно знаходитись на свіжому повітрі після грози. Грозові електричні розряди розщеплюють кисень на два атоми, що утворюють озон, який позитивно впливає на організм людини. Ви мабуть зауважували як змінюється настрій на повітрі після грози, відчувається радість, душевний підйом?

  Це все озон! Сьогодні, його використовують  ще і для лікування стресів та депресій. А вчені на початку минулого століття відкрили незвичайні властивості цього газу – він сильний антибіотик, противірусний засіб. Його властивості використовували  ще під час Першої Світової війни німецькі медики для лікування гнійно-хірургічних інфекцій – адже антибіотики ще тоді не винайшли.

Вперше назву газу озон дав в 1840 році професор Базельського університету Крістіан Фрідріх Шонбейн від грецького «пахну». Хоча до того описав та виявив його окислювальні властивості за 55 років до того голандський фізик Мак Ван Марум.  Озон ( О3 ) – активна форма кисню з одним вільним радикалом. Він утворює захисний шар навколо планети, захищає все живе на Землі від УФ – випромінювання, і є одним з найважливіших газів в стратосфері.  І справді, при потраплянні  газу через дихальні шляхи можливі летальні наслідки. Саме це і сповільнило використання озону в лікувальних цілях. Сам газ ще і до сьогодні використовують для дезінфекції води. В медицині ж в спеціальних концентраціях використовують озоно-кисневу суміш, яка є  повністю безпечною, а при змішуванні з фізіологічним розчином, кров’ю, газації уражених ділянок дає лікувальний ефект.

  В кінці 70-х років, коли стало ясно, що антибіотики не можуть вирішити багатьох проблем гнійно-септичних захворювань, вчені знову згадали про озон. Багаточисленні експерименти та дослідження показали, що цей газ не тільки знищує більшість відомих бактерій та вірусів, але і здатен полегшити перебіг таких важких захворювань, як цукровий діабет, розсіяний склероз, гепатит С. Сьогодні всі самі престижні клініки Німеччини, Швейцарії, Турції, Скандинавських країн використовують озонотерапію для лікування пацієнтів. Люди, котрі навіть не мають серйозних проблем зі здоров’ям проводять цілі курси озонотерапії. Гіподинамія, тривала робота за комп’ютером, неправильне харчування, погане повітря згубно впливають на наш організм, а озон компенсує і відновлює в нас те, що ми так легко втрачаємо. Він нормалізує обмін речовин, гормональний фон, розширює судини, виводить токсини. У людини після озонотерапії покращується колір лиця, зменшуються зморшки, підвищується працездатність, сили і бажання жити.

  Доведено, що озон при взаємодії з клітинами організму окислює жири і утворює пероксиди – речовини, які згубно впливають на всі відомі віруси, бактерії та грибки. Одночасно, він чинить протизапальну, імуномоделюючу дії. При локальному впливі на рану – вона продезінфікується, швидше загоїться, а з іншого – покращиться стан організму в цілому.